Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Matko Boża Częstochowska módl się za nami

Blog

Wizyta duszpasterska 2022/2023

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

REJONDATAod godz.OD KOGO
I27 XII8.00Grota Wierchy – od Państwa Zawada do Izabela i Tomasza Grajny.
II28 XII8.00Od Pana Bolesława Nosal do Haliny i Kazimierza Ziomek
III29 XII8.00Od Pani Janiny Tyl i Państwa Śliwów do Państwa Teresy i Marcina Sowa.
IV30 XII8.00Tarnawa Górna – od Państwa Kozina do Państwa Siwiec.
VI2 I8.00Od Pani Władysławy Ficek do Ireny Szklarczyk i Państwa Maciaszek.
V3 I10.00Od Państwa Krzak do Państwa Mikołajek
VII4 I8.00Od Pani Barbary Ćwiękała i Państwa Żurek do Państwa Gancarczyk.
VIII5 I8.00Rówieniec – od Państwa Elżbiety Opala do Państwa Doroty i Czesława Cholewa.
IX7 I9.00Rówieniec – od Pani Łucji Wątroba i Państwa Solak do Pani Marii Szczygieł.
X8 I13.00Rówieniec – Za lasem – od Pana Jacka i Ewy Szafarczyk do Państwa Palarskich.

Drodzy Parafianie,

dzięki Dobremu Bogu mogę spotkać się z Wami w Waszych Domach i przynieść Wam dar Bożego Błogosławieństwa. Dziękuję Pani Halinie Ziomek za pomoc w planowaniu kolędy w istniejących już rejonach. Poniżej kilka ważnych informacji:

  • Bardzo proszę nie nastawiać się na zamawianie intencji Mszalnych podczas kolędy. Jest to czas, aby się wspólnie modlić i poznawać. Intencje zamawiamy w Kancelarii lub zakrystii po Mszach św.
  • Podczas wizyty będziemy dokonywać aktualizacji kartoteki parafialnej.
  • Niektóre rejony osób sprzątających są zbyt małe, dlatego proszę o przemyślenie możliwych zmian lub dopisania osób, które są pełnoletnie czy też sprowadziły się do naszej parafii.
  • Jeśli to możliwe w tych trudnych finansowo czasach, to proszę w ciągu dwóch miesięcy do Wielkiego Postu o złożenie ofiary kopertowej opisanej adresem na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła. Ofiary składamy na tacę podczas Mszy św.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy na moje ręce, które w części przekazane są na Bratnią Pomoc Kapłańską dla księży chorych i emerytów, na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Bóg zapłać, za Wasze otwarte Serca i gościnę.

Życzenia

Wielkie czekanie, wielkie wypatrywanie adwentowe wypełniło się. Oto Emmanuel – Bóg jest pośród nas, Jego miłość na nowo zapłonęła na ziemi i w sercach naszych gości radością, pokojem i nadzieją na lepsze jutro. Życzę byśmy rozpalili w sobie cnotę wdzięczności za wszystko co mamy i kim jesteśmy, za to co było, jest i przed nami. Zdumiewa postawa Maryi i Józefa. Nie mają nawet domu w tej wędrówce, ale mają serca wdzięczne, bo mają Boga ze sobą – Jezusa. Niech mimo trudów i niedostatków płonie w nas wdzięczność za to, że Bóg jest pośród nas, jest z nami – Emmanuel.

Światełko Betlejemskie

W sobotę 17.12.2022 r. Harcerze z Mucharza przekazali do naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju, składając przy tym życzenia Bożego Błogosławieństwa na nadchodzące święta i Nowy Rok.

Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

Podczas Mszy św. o godz. 17ej uroczyście przyjęliśmy dziewczęta do grona scholii parafialnej.

Panu Organiście, zespołowi smyczkowemu, Pierwszemu Stowarzyszeniu Muzycznemu ze Śleszowic, Członkom scholii i wszystkim prowadzącym śpiew w naszym kościele serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ubogacanie liturgii pięknem muzyki kościelnej.
Życzymy Wam dużo zdrowia, gorliwości, wytrwałości w pomnażaniu talentów, którymi Pan Bóg Was obdarzył i wszelkiej opieki Bożej i naszej Patronki Maryi.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

to także święto patronalne ministrantów i lektorów, podczas Mszy św. o godz. 11.30 przyjęliśmy nowych kandydatów na ministrantów, a kandydatów do grona ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

Roraty 2022 – poprowadzi nas święty dziadek Joachim

W czasie tegorocznych rorat rozpoczynamy naszą niezwykłą przygodę z bohaterami, których historie opisane są w Biblii. Byli bardzo różni, żyli w różnym czasie i miejscu, ale to, co ich łączyło, to miłość Boga, który ich stworzył. Poznamy dzieje Adama i Ewy, Samuela, Maryi i dowiemy się, jak to było z narodzeniem Pana Jezusa.

50 urodziny ks. Proboszcza Romana

W dniu 16 października została odprawiona msza święta z okazji 50 urodzin ks. Proboszcza Romana. Podczas tej uroczystej mszy świętej wdzięczni parafianie odśpiewali piosenkę „Życzymy, życzymy” oraz wręczyli kwiaty.

Wprowadzenie relikwii bł. Anieli Salawy

W dniu 16 października 2022 roku podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 8.00 ksiądz Stanisław Salawa (pierwszy proboszcz naszej parafii) wprowadził do kościoła relikwie bł. Anieli – swojej dalekiej krewnej.

Przekazanie relikwii bł. Anieli Salawy

W dniu 9 października ksiądz proboszcz wraz z delegacją parafian udał się do Ojców Franciszkanów, aby uroczyście odebrać relikwie błogosławionej Anieli Salawy i przewieźć je do kościoła parafialnego w Śleszowicach.