Serdecznie witamy na stronie Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Śleszowicach.

 

Bierzmowanie w naszej parafii

W dniu 24.06.2022r. w naszej parafii sakramentu bierzmowania 24 osobowej grupie młodzieży udzielił ks. Biskup Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Bardzo dziękujemy za posługę i obecność wśród nas.   

 

 

Relikwie Świętej Rity

 W naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenia do kościoła relikwii św. Rity. Mszy Św. przewodniczył ks. Krzysztof Tekieli, który spełnił daną sobie obietnicę, będąc jeszcze proboszczem: "Jeśli w parafii nadal będzie rozwijał się zainicjowany przez niego kult Świętej Rity, wtedy postara się aby jej relikwie na stałe zagościły w naszej parafii". Słowa dotrzymał, wprowadzenie relikwii nastąpiło w dniu 22.06.2022r. o godzinie 18.00. 

 

Życie Świętej Rity nie było życiem, które sobie wymarzyła. Trudne małżeństwo, zakończone straszną śmiercią męża, zamordowanego w wyniku rozdzierających Umbrię walk pomiędzy gibelinami a gwelfami. Następnie strach o los synów, którzy postanowili pomścić ojca a których ostatecznie zabiera z tego świata epidemia. Jej życie było pełne bólu i cierpienia, ale z tego bólu zrodziło się ogromne dobro, które trwa po dziś dzień. 

 

Mamy teraz u siebie patronkę spraw trudnych i beznadziejnych, zawierzmy jej więc trudną sytuację międzynarodową, ale i nasze prywatne, trudne sytuacje. Niech to, że mamy u nas w Parafii  jej relikwie będzie dla nas otuchą

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały multimedialne pochodzą ze strony parafii Sw. Małgorzaty w Łomiankach