Serdecznie witamy na stronie Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Śleszowicach.

Na stronie znajdą Państwo między innymi informacje dotyczące historii parafii, a także ogłoszenia i bieżące informacje na najbliższy tydzień.

 

Czcigodni Parafianie oraz wszyscy odwiedzajacy naszą stronę internetową

z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę  pokoju Chrystusowego,
zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie jak najwięcej łask bożych,
życzę  równieżbysmy doświadczali Bożej mocy co dnia i by nasz Pan Jezus Chrystus zawsze był przy Nas.

 

Ksiądz Proboszcz Jacek Kaznowski

 

 

 

Życzenia bożonarodzeniowe Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

 

Tajemnica Bożego Narodzenia to czas nadziei. Nie zamyka się ona w słowach, ale ukazuje się w narodzinach Chrystusa, Bożego Syna, który staje się człowiekiem – mówi do rodaków w życzeniach bożonarodzeniowych Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„Tajemnica Bożego Narodzenia przychodzi do nas każdego roku. Jak uczy nas Papież Franciszek, jest to czas, w którym możemy zasmakować nadziei. Jest to nadzieja związana z przyjściem Boga do człowieka. On nas kocha. On rzeczywiście objawia nam swoją miłość. Nie w słowach, nie w deklaracjach, ale w bardzo konkretnej rzeczywistości, w której Chrystus staje się dla nas człowiekiem. Życzę więc, by ten czas Bożego Narodzenia był dla nas przede wszystkim otwarciem na tego, który przychodzi.  Abyśmy potrafili otworzyć nasze serca na tę prawdę, że Bóg rodzi się człowiekiem. Abyśmy się z nią spotkali, spotkali w naszych rodzinach, domach, ale także spotkali się w kościele, przy żłóbku. Abyśmy mogli tę prawdę przeżyć, żeby ona wniknęła w nasze serca. Bóg przychodzi do nas, bo nas kocha. Pragnie naszego dobra, pragnie naszego zbawienia. Życzę, żebyśmy przyjmując tę prawdę w nasze życie, potrafili się nią dzielić z innymi. To znaczy wychodzić do innych, tak jak Chrystus wychodzi do nas. Zwłaszcza wychodzić do tych najsłabszych, bezdomnych, opuszczonych. Abyśmy byli w tym sensie wyciągniętymi dłońmi Chrystusa, który przychodzi do nas. Patrząc na żłóbek betlejemski widzimy, że to dzieciątko wyciąga w geście zaproszenia swoje dłonie do nas. Obyśmy w te Święta Bożego Narodzenia wyciągali także nasze dłonie do innych ludzi. Z przebaczeniem, z miłością, często z prośbą o wybaczenie, a także tym czym możemy siebie najpełniej obdarować, pełnią naszego człowieczeństwa, naszej dobroci, naszej miłości. Wszystkim więc życzę pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, pokoju, radości, nadziei, niech one prowadzą nas także na ścieżkach Nowego Roku” – powiedział abp Polak.

 

J. Malińska/Radio Watykańskie