OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 IX 2021 r.

XXIII Niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Matki  Bożej Częstochowskiej. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego święta. Wyrażam wdzięczność za uprzątnięcie otoczenia kościoła. Słowa podziękowania kieruję do osób, które podjęły posługi podczas procesji, jak również do członków orkiestry, strażaków, dzieci i ich rodziców.

2. Na prośbę Caritas Polska dzisiaj w parafiach Archidiecezji Krakowskiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Puszki wystawione są przy filarach przy wyjściu z kościoła.

3. W sobotę 11 września odbędzie się tradycyjna parafialna pielgrzymka do Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Do Sanktuarium należy udać się indywidualnie (pieszo lub własnymi samochodami). Zebranie pielgrzymów będzie przed bazyliką ok. godz. 9.30. Msza św. planowana jest na godz. 10.00, o ile nie nastąpią jakieś przeszkody. Wówczas uczestniczylibyśmy we Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. udamy się na kalwaryjskie dróżki.

4. W sobotę 11 września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie uczniów kl. I szkoły ponadpodstawowej, celem omówienia i ustalenia dalszego programu przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. III, celem omówienia spraw organizacyjnych dotyczących przygotowania do I Komunii Świętej.

6. Dziękuję panu Piotrowi Gancarczykowi i pracownikom jego firmy „Bruk-Spec-Plus” za naprawienie bruku uszkodzonego przez gwałtowne opady deszczu podczas burzy. Trzeba było rozebrać 52 m kw. kostki i uzupełnić podkład wypłukany przez wodę.

7. Kalendarz liturgiczny:

środa           Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

8. Dziękuję osobom, które posprzątały i przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę. O zatroszczenie się o świątynię w tym tygodniu bardzo proszę Panie: Barbarę Sowę, Ewelinę Sowę, Małgorzatę Biel, Anetę Biel, Małgorzatę Grygiel i Agnieszkę Janik.

 

 

INTENCJE MSZALNE

 

6 - 12 IX 2021 r.

 

6 IX (pon.) g.18.00       w int. dziękczynnej za szczęśliwą operację

7 IX (wt.) g. 7.00w int. +Czesława Mikołajka (od kolegi Mariusza Ponikiewskiego)

8 IX (śr.) g. 18.00          w int. +Marii Gancarczyk (od siostry Anny z rodziną)

9 IX (czw.) g. 7.00         w int. +Kazimiery Spyrki (od syna Janusza z rodziną)

10 IX (pt.) g. 18.00     w int. +Marii Michałek (od Zofii Michałek i Moniki z rodziną)

11 IX (sob.) g. 18.00    w int. +Heleny Michałek (od Sylwii Łukasik)

 

12 IX NIEDZIELA

g. 8.00                             w int. +Leona Kudzi

g. 10.00                           w int. dziękczynnej w 25 rocznicę ślubu Anny i Grzegorza z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP

g. 11.30                           w int. Parafian