Śleszowice, dnia 15 maja 2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.      Przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św., czyli pierwszego w życiu zjednoczenia się Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie z duszami i sercami jedenaściorga dzieci. To czas dziękczynienia za nasze pierwsze i każde następne zjednoczenie z Bogiem przez dar Eucharystii. To także czas przemyślenia swojej osobistej więzi z Jezusem Eucharystycznym, by może wrócić do pierwotnej gorliwości i częstej spowiedzi tak, aby na każdej niedzielnej Mszy św. przyjąć do duszy i serca Jezusa.

Serdecznie zapraszam na dzisiejsze nabożeństwo majowe, które odprawimy o godz. 18.00 przy kapliczce przy domu Pani Wajdzikowej.

 

2.     W Białym Tygodniu zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 i Mszy św. poszczególne grupy dzieci i młodzieży wraz z rodzicami dla odnowienia swojej Pierwszej Komunii św. Spowiedź św. w Białym Tygodniu od 17.15.

      w poniedziałek dzieci z klasy piątej.

      we wtorek dzieci z klasy szóstej.

      w środę młodzież z klasy siódmej.

      w czwartek młodzież z klasy ósmej.

      w piątek młodzież szkół średnich.

      w sobotę studentów i młodzież pracującą oraz rodziny z małymi dziećmi.

 

3.     W Liturgii tygodnia:

     W poniedziałek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

     W środę – wspomnienie dowolne św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

     W piątek – wspomnienie dowolne św. Bernardyna ze Sieny.

     W sobotę – wspomnienie dowolne św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

     W przyszłą niedzielę wspomnienie dowolne św. Rity z Casii, zakonnicy. Nabożeństwo poświęcenia Róż na zakończenie Mszy św. o godz. 10.00.

4.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej dzieci z klasy IV. Spowiedź przed uroczystością w sobotę, o godz. 9.00.

5.        Rozpoczęła się peregrynacja Ikony św. Rodziny w naszych Rodzinach. Na stoliku z gazetami jest kalendarium. Należy wybrać dzień, w którym chcemy zaprosić świętą Rodzinę do siebie i wpisać nazwisko, adres i w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy należy zabrać Ikonę wraz z przygotowanymi materiałami: Przewodnik po peregrynacji, Księgę Pamiątkową i Pismo św. Na drugi dzień przynosimy Ikonę do Kościoła na nabożeństwo o godz. 17.30, uczestniczymy w nabożeństwie i Mszy św. Jest to także okazja do spowiedzi św. 

Istnieje możliwość przekazywania sobie Ikony w sąsiedztwie. Wtedy animator danego sąsiedztwa uzgadnia kolejność peregrynacji i wpisuje do kalendarium kolejne rodziny. Ważne jednak, aby po przekazaniu Ikony sąsiadom zakończyć peregrynację w Kościele, spowiedzią i Komunią św. Tam gdzie małżonkowie nie mogą z racji wieku czy choroby przybyć do Kościoła można, a nawet należy, zaprosić kapłana z Panem Jezusem. Ogólny program przebiegu peregrynacji znajduje się na stoliku z gazetami obok kalendarium, a także na stronie internetowej i w gablocie. Szczegółowy plan z modlitwami wędruje z Ikoną.
 6.       Po konsultacjach w sprawie dokończenia ogrodzenia cmentarza, wykonanie prac powierzamy firmie Pana Marcina Palarskiego, który jest gotów wykonać ogrodzenie przed wakacjami. W związku z tym rysuje się potrzeba usunięcia tui, które bardzo szeroko się rozrosły, a wymagany jest odstęp, tak aby liście nie niszczyły ogrodzenia, a także aby można kosić trawę przy ogrodzeniu. Niestety ten problem jest w istniejącym już ogrodzeniu. Odsłonięcie cmentarza od strony kościoła ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie w planach jest monitoring na ścianie zewnętrznej zakrystii, który z kościoła obejmowałby także cmentarz. 

          Za tydzień składka inwestycyjna na tacę.
7.     Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. O porządek naszej Świątyni w tym tygodniu prosimy Rodziców dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii św.
8.     Z prasy katolickiej jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

INTENCJE MSZALNE: 15 – 22 V 2022 R.

Niedziela:

15.05.

 

godz.

8.00:

W intencji Parafian.

10.00:

+ Józefa i Julian Michałek.

11.30:

W intencji Dzieci przystępujących po raz pierwszy do zjednoczenia z Panem Jezusem w Komunii św. i ich Rodziców.

Poniedziałek

16.05.

Uroczystość św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika,

głównego Patrona Polski.

godz.

18.00:

+Józef Kowalczyk w 13 rocz. śm. i zmarli Rodzice.

Wtorek:

17.05.

godz.

18.00:

+ Julian Gancarczyk, Bronisława żona.

Środa

18.05.

Wsp. dowolne św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

godz.

18.00:

+ Jan Cholewa w 16 rocz. śm.

Czwartek:

19.05.

godz.

18.00:

+ Michał, Joanna i Stanisław.

Piątek:

20.05.

Wsp. dowolne św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

godz.

18.00:

+ Genowefa Legut, Leon mąż.

Sobota:

21.05.

Wsp. dowone św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

godz.

18.00:

+Jan i Joanna Pływacz, Józef syn.

Niedziela:

22.05.

Wsp. dowolne św. Rity z Casii, zakonnicy.

godz.

8.00:

+ Władysław Grajny, Józefa żona, Józef syn.

10.00:

O Boże błog. i wstawiennictwo Matki Najświętszej we wszystkich potrzebach dla Członkiń Róży Różańcowej św. Rity.

11.30:

W intencji Dzieci klasy czwartej w I-ą rocznicę zjednoczenia z Panem Jezusem w Komunii św. i za ich Rodziców i Rodzeństwo.