Śleszowice, dnia 07 sierpnia 2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła

 

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, zakończenie Mszy św. adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W dniu dzisiejszym w naszym dekanacie odpust ku czci św. Wawrzyńca w Kleczy. Suma odpustowa o godz. 11.30.

2.     W Liturgii tygodnia:

     W poniedziałek – Wspomnienie św. Dominika, kapłana.

     We wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

     W środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

     W czwartek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy.

     W sobotę – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

 

3.     W miniony czwartek 4 sierpnia br. gościliśmy w naszej Parafii grupę ok 130 osób Pielgrzymów 42 Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

 Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tej gościnności. Wszystkim chorym i tym, którzy podjęli się modlitewnego wsparcia, wszystkim, którzy złożyli ofiarę na przygotowanie poczęstunku, która wyniosła 520 zł. 70 gr.(koszt organizacyjny: gulasz z cateringu, chleb, woda mineralna, naczynia jednorazowe to koszt 950 zł.). Bóg zapłać Panu Kazimierzowi Gackowi właścicielowi firmy Kuracjusz Beskidzki za 300 butelek wody mineralnej po kosztach produkcji. Bóg zapłać, za przygotowanie kompotów, ciast, wody mineralnej, ale najbardziej za zaangażowanie i poświęcony czas: Paniom ze Stowarzyszenia „Nasza Wieś Śleszowice”, Wolontariuszom dorosłym, trzem Dziewczętom z młodzieży bierzmowanej, dwóm Ministrantom, ks. Wojciechowi. Bóg zapłać za spontaniczną decyzje i posprzątanie wstępne dolnego Kościoła, gdzie przyjęliśmy pielgrzymów.

Moi drodzy Pielgrzymi i Organizatorzy byli zaskoczeni i niezmiernie wdzięczni za tak piękną naszą gościnność. Zapewniłem ich o naszej modlitewnej pamięci i w imieniu całej Parafii poprosiłem, by ponieśli nasze problemy i intencje do tronu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze. Dla nas tu posługujących było to spotkanie wielce radosne, a pożegnanie z pielgrzymami bardzo wzruszające. Jeszcze raz wszystkim Wam Bóg zapłać.

4.     Serdeczne Bóg zapłać także, za ofiarę złożoną na tacę inwestycyjną, która wyniosła 5 085 zł. i 2$ oraz za ofiarę na MIWA Polska z okazji poświecenia samochodów w dniu wspomnienia św. Krzysztofa, która wyniosła 1 300 zł.

5.     Krajowe centrum Doradztwa Energetycznego zaprasza na spotkanie informacyjne na temat Dotacji do Wymiany Pieców, które odbędzie się w wtorek 09 sierpnia br. o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Tequila w Budynku OSP Zembrzyce.

6.      Trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Dziękuję wszystkim, którzy zaprosili św. Rodzinę do swoich Rodzin. Statystycznie ujmując – peregrynację rozpoczęliśmy 9 maja i w maju Ikona gościła w 8-u rodzinach, w czerwcu w 15-u, a w lipcu w 24-ech. Zachęcam, by w miesiącu sierpniu, tak obfitującym w Maryjne święta otworzyć swe domy dla św. Rodziny. Zapraszam do udziału w peregrynacji także tych, którzy przebywają w naszej parafii w okresie letnim w swoich domach i altanach.

7.     Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O porządek w naszej Świątyni w tym tygodniu prosimy: Weronikę Szczygieł, Aleksandrę Szczygieł, Katarzynę Szczygieł, Małgorzatę Szczygieł, Zdzisławę Szczygieł, Ewę Mikołajek.

8.     Z prasy katolickiej jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz sierpniowy numer Stasia.

 

INTENCJE MSZALNE: 7 VIII – 14 VIII 2022 R.

Niedziela:

07.08.

 

godz.

8.00:

+ Anna i Józef Nizińscy.

10.00:

+ Janina Zadora w 2 rocz. śm., Julian mąż.

11.30:

W intencji Parafian.

Poniedziałek

08.08.

Wsp. św. Dominika, prezbitera

godz.

18.00:

+ Kazimiera Spyrka (od Pracowników Urzędu Gminy Zembrzyce i GOK w Zembrzycach).

Wtorek:

09.08.

Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki  Europy

godz.

7.00:

+  Helena i Karol Pluta, w rocznicę śmierci.   

Środa

10.08.

Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

godz.

18.00:

+  Antonina Wątroba, Bolesław mąż.

Czwartek:

11.08.

Wsp. św. Klary, dziewicy.

godz.

7.00:

+ Weronika Cholewka (od brata Józefa z rodziną).

Piątek:

12.08.

godz.

 18.00:

+  Władysława Stanaszek, w 3 rocz. śm.

Sobota:

13.08.

Święto Najświętszej Panny Kalwaryjskiej

godz.

 18.00:

+ Maciej Zdechlikiewicz (od Henryki i Edwarda Gancarczyk).

Niedziela:

14.08.

XX Niedziela zwykła.

godz.

8.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Kingi w 20 rocznicę urodzin.

10.00:

+ Józef  Tyl, w 8 rocz. śm.

11.30:

W intencji Parafian.