OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W dniu 07.10.2023r. odbyło się ostatnie tegoroczne nabożeństwo fatimskie. Od maja naszym przewodnikiem duchowym był ks. prałat Jan Marcisz. Podczas ostatniej fatimskiej homilii wspominał m.in. o szóstym, ostatnim objawieniu, 13 października 1917, które było objawieniem szczególnym. Miał wówczas miejsce zapowiadany przez Matkę Boską wcześniej cud, który oglądało blisko sto tysięcy ludzi. Był to tzw. cud słońca – w pochmurną i deszczową pogodę nagle ukazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie jak ogniste koło i zbliżać się do ziemi, rzucając promienie kolorowego światła. To niezwykłe zjawisko trwało około 10 minut. W tym krótkim czasie ziemia została całkowicie osuszona, a przemoczone ubrania wyschły. Biskup Fatimy w oficjalnym liście pasterskim na temat cudu pisał: Tysiące ludzi widziało ten taniec słońca… Widziały go osoby z różnych grup i klas społecznych, wierzące i niewierzące, dziennikarze głównych portugalskich gazet, a nawet ludzie przebywający poza miejscem zgromadzenia.

Również dzieci komunijne, które przygotowują się do komunii świętej w naszej parafii otrzymały swoje różańce komunijne, aby na nich mogły się modlić do Matki Boskiej Różańcowej.

Tradycyjnie na zakończenie nabożeństwa odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła parafialnego.